Spotkanie katolickiego księdza i muzułmańskiego imama

"Co może przynieść spotkanie katolickiego i muzułmańskiego duchownego?" - nieczęsto zadajemy sobie takie pytanie, ponieważ nie za często do takich spotkań dochodzi.

Dlatego unikalnym doświadczeniem było spotkanie dwóch mężczyzn: katolickiego księdza i szyickiego imama. Obaj, co zaskakujące, są Polakami. Obaj mieszkają w Anglii.

Chodzi o imama Arkadiusza Miernika oraz ks. Bartka Rajewskiego.

Swoje spotkanie kapłan opisał na swoim profilu na Facebooku: - Bo wszyscy braćmi jesteśmy. Chcemy być żywym apelem, by zamiast pielęgnować ksenofobię, nieufność i podejrzliwość, łączyć siły w celu eliminowania rzeczywistych zagrożeń, wobec których stajemy już teraz, a które jeszcze silniej dotykać będą przyszłych pokoleń - napisał ks. Rajewski.

- Chcemy pamiętać o tym, że braćmi jesteśmy - dodał kapłan, powołując się na słowa Jana Pawła II do młodych muzułmanów w Maroku w 1985 roku: "My, chrześcijanie i muzułmanie, mamy wiele rzeczy wspólnych, tak jako ludzie wierzący, jak i jako istoty ludzkie. (...) Wierzymy w tego samego Boga, w Boga żywego, w Boga, który stworzył świat i doprowadza swe stworzenia do ich doskonałości".

https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,37207,spotkanie-katolickiego-ksiedza-z-imamem-nie-wszyscy-spodziewali-sietakiego-zakonczenia.html

Nasza witryna używa plików cookies. Dowiedz się więcej:Polityka prywatności