WSPOMNIENIE LITURGICZNE ŚW. SZARBELA i SPECJALNE NABOŻEŃSTWO - 29 LIPCA

Zgodnie z kalendarzem liturgicznym Kościoła rzymskokatolickiego w Anglii i Walii, 24 lipca obchodziliśmy wspomnienie liturgiczne św. Szarbela, zakonnika. Kościół w Polsce wspomina tego libańskiego pustelnika w sobotę, 28 lipca. Jedyne relikwie pierwszego stopnia św. Szarbela w Wielkiej Brytanii znajdują się w naszej parafii. Przez ostatnie dwa lata, za wstawiennictwem naszego Patrona, Pan Bóg uzdrowił pięć osób, a fakt ten potwierdzili lekarze. Zarejestrowaliśmy też kilkanaście sytuacji nadzwyczajnego powrotu do zdrowia, które nie zostały jednak oficjalnie potwierdzone przez komisje lekarskie.
Zapraszamy na specjalne nabożeństwo do św. Szarbela, połączone z ucałowaniem jego relikwii i namaszczeniem cudownym olejem z jego grobu. Niedziela, 29 lipca, godzina 18.30, Little Brompton Oratoty. Św. Szarbelu, umocnij naszą wiarę!