SPOTKANIE Z KSIĘDZEM I Z IMAMEM

WSZYSCY BRAĆMI JESTEŚMY -SPOTKANIE KSIĘDZA Z IMAMEM

Zapraszamy na spotkanie z księdzem i imamem z okazji obchodzonego 26 stycznia "Dnia Islamu w Kościele" oraz z okazji 1. rocznicy podpisania "Dokumentu o ludzkim braterstwie dla pokoju światowego i współistnienia".

Niedziela, 9 lutego 2020 roku po Mszy św. południowej (godzina 12.45). Będziemy gościli imama Arkadiusza Miernika.

"My, którzy wierzymy w Boga i w ostateczne spotkanie z Nim i Jego sądem, na podstawie naszej religijnej i moralnej odpowiedzialności, i poprzez ten dokument, wzywamy samych siebie, oraz przywódców świata, jak i architektów polityki międzynarodowej i światowej gospodarki, aby usilnie starać się szerzyć kulturę tolerancji i wspólnego życia w pokoju; przeciwdziałać przelewaniu niewinnej krwi i położyć kres wojnom, konfliktom, degradacji środowiska oraz moralnemu i kulturowemu upadkowi, którego obecnie doświadcza świat".

Abu Zabi, 4 lutego 2019 roku

Jego Świątobliwość Papież Franciszek