SPOTKANIE Z KS. ANDRZEJEM DRAGUŁĄ

Już w najbliższą niedzielę, 18 listopada, po raz kolejny naszą parafię odwiedzi znany i lubiany ks. prof. Andrzej Draguła. Ten jeden z najlepszych polskich kaznodziejów, publicysta i kulturoznawca będzie głosił homilie w czasie obu Mszy św.

Zapraszamy! :)

Ks. Andrzej Draguła pochodzi z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Kieruje Katedrą Teologii Pastoralnej, Liturgiki i Homiletyki na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego. Pełni również funkcję dyrektora Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. Edyty Stein w Zielonej Górze. Jest członkiem Rady Naukowej Laboratorium WIĘZI. Publikuje m.in. w „Rzeczpospolitej” i „Tygodniku Powszechnym”.

Wybrane publikacje:

- "Eucharystia zmediatyzowna. Teologiczno-pastoralna interpretacja transmisji Mszy Świętej w radiu i telewizji".

- "Ocalić Boga. Szkice z teologii sekularyzacji".

- "Copyright na Jezusa. Język, znak, rytuał między wiarą a niewiarą".

- "Bluźnierstwo. Między grzechem a przestępstwem".