Miłosierdzie - dewiza i styl życia

"Miłosierdzie - dewiza i styl życia" - reportaż ze spotkania poświęconego książce o życiu i misji kard. Konrada Krajewskiego "Zapach Boga" autorstwa Krzysztof Tadej.

"Nie da się łatwo opisać książki „Zapach Boga”. To zbiór tak wielu różnorodnych zagadnień, myśli, szeregu kazań i wypowiedzi kardynała Krajewskiego, z których wyłania się jego obraz jako człowieka bezgranicznie oddanego swej pracy, nadzwyczaj skromnego, odważnego, żyjącego na wskroś Ewangelią, a przy tym szokująco (dla zwykłego człowieka) martwiącego się, że gdy stanie przed Panem Bogiem, usłyszy „Konrad, ja cię nie znam”. To również zbiór refleksji o trzech papieżach – o Janie Pawle II, Benedykcie XVI i Franciszku, przy których pełnił posługę papieskiego ceremoniarza zanim objął funkcję jałmużnika. Każda strona tej książki niesie tyle informacji i rozważań, że zachęca, by do niej powracać i znów na nowo czytać – choćby tylko dowolną stronę, fragment, jedną zapisaną w niej myśl. Przygotowanie tej książki jest wielką zasługą redaktora Krzysztofa Tadeja. Jak sam przyznał podczas londyńskiego spotkania z czytelnikami (2 lutego 2020, w parafii South Kensington), kardynał Krajewski nie mógł przybyć na to spotkanie, bo nie może przerwać swojej pracy. Tym bardziej trudno byłoby oczekiwać, że sam kiedyś napisałby swoją książkę. Poznajmy ten nadzwyczajny obraz jego wiary, myśli i działalności oraz fascynujący opis jego drogi z rodzinnej Łodzi do Watykanu".

Cały tekst reportażu autorstwa Agnieszki Okońskiej dostępny jest tutaj: https://www.veritasfoundation.co.uk/gazetaniedzielna/2020/02/milosierdzie-%e2%80%93-dewiza-i-styl-zycia/?fbclid=IwAR2TO_YGw8Dg950TPk0O9EztS0cU69iBRS4J53lel6ENPtscGvftEoXwsSk#?

Nasza witryna używa plików cookies. Dowiedz się więcej:Polityka prywatności